Jak wybrać stolik nocny

Myśląc o sypialni myśli się przede wszystkim o łóżku, o jego wielkości i wygodzie. Zapomina się natomiast o stoliku nocny, który jest bardzo ważnym elementem wyposażenia.

Jaki stolik wziąć pod uwagę?

Rozglądając się za stolikiem nocnym najlepiej wziąć pod uwagę taki, który posiada szuflady. Bez nich stolik w sypialni jest mniej praktyczny, dlatego mebel, na jaki się zdecydujesz powinien mieć przynajmniej jedną. Ułatwia to przechowywanie podręcznych, przydatnych w sypialni drobiazgów. Wyjątkiem jest, jeśli ma być jedynie dodatek do łóżka. Gdy ma na nim stanąć jedynie lampka, możesz zdecydować się na wersję prostą, bez szuflad, przypominającą zwykły stół, lecz w pomniejszonej wersji. Są estetycznym dodatkiem do wnętrza.

Materiał na stolik nocny

Wybierając stolik nocny nie można pominąć kwestii materiałów, z których jest wykonany. Należy zwracać uwagę na materiał i jego trwałość. Szczególnie dobrze sprawdzi się drewno, jak również metal i płyta meblowa o wysokiej jakości. Stolik nocny zawsze można wymienić, jednak najlepiej nie robić tego po kilku miesiącach od zakupu i z uwagi na szybkie zniszczenie. Dobrze jest dokonać zakupu trwałego mebla, który przetrwa znaczenie dłużej.

Dopasowanie do pokoju

Kupno stolika nocnego powinno odbywać się z myślą o reszcie wystroju. Niektóre sklepy proponują komplety: łóżko, stoliki nocne, szafki, komody lub możliwość skompletowania ilości mebli wedle własnego uznania. Wynika to przede wszystkim z przyczyn estetycznych i chęci stworzenia całości w pokoju. Jeżeli łóżko ma metalową ramę, dobrym stolikiem będzie stolik z metalowymi oraz drewnianymi elementami, które go uzupełniają. Ze stolika nocnego można uczynić też najważniejszy punkt dekoracyjny całej sypialni. Wystarczy wybrać taki, który ma oryginalny kształt, nietypowe szuflady, zaskakujące lub nowoczesne połączenie materiałów.

Mobilne stoliki nocne

Ciekawym rozwiązaniem jest wybór mobilnego stolika nocnego, czyli posiadającego kółeczka. Dzięki nim z powodzeniem można przesuwać mebel z miejsca na miejsce, przystawiając go to do łóżka, to do fotela, to do kanapy. Pozwala to na rozszerzenie jego funkcji ze stoliczka tylko na użytek wieczorny do stolika na użytek całodobowy.